Xbox-gänget har nu bekräftat vilka spel som till Xbox Game pass under första halvan av mars och vi har bra spel att se fram emot.

När man inte trodde att man hade tillräckligt med nya och mycket bra spel att ta sig igenom får vi snart ännu fler via Xbox Game Pass.

Microsoft har nu bekräftat vilka spel som gäller under första halvan av mars månad och vi har flera riktiga godingar, bland annat Marvel’s Guardians of the Galaxy som är relativt nytt och ska vara ett spel värt att lägga tid på.

  • Far: Changing Tides (Cloud, Console, and PC) – 1 mars
  • Microsoft Flight Simulator (Cloud) – 1 mars
  • Lightning Returns: Final Fantasy XIII (Console and PC) – 3 mars
  • Kentucky Route Zero (Cloud, Console, and PC) ID@Xbox – 10 mars
  • Lawn Mowing Simulator (Xbox One) ID@Xbox – 10 mars
  • Marvel’s Guardians of the Galaxy (Cloud, Console, and PC) – 10 mars
  • Young Souls (Cloud, Console, and PC) ID@Xbox – 10 mars

Men som vanligt så är det dags för lite spel att försvinna också, den 15 mars kommer följande spel att försvinna från Xbox Game Pass:

  • Nier: Automata
  • Phogs!
  • Torchlight III
  • The Surge 2
Ivan Spoljaric
Ivan Spoljaric är tech-entusiasten som grundade Teknikhype.se i början av 2013. Med över 20 års erfarenhet av produkt-testning brinner han för att ge ärliga recensioner och knivskarpa nyhetsanalyser inom gaming, AI och bilbranschen. När han inte skriver hittar du honom ofta framför kameran på Teknikhypes växande TikTok-kanal.