OpenAI presenterar desktop-appen GPT-4o

OpenAI fortsätter att utvecklas och komma med nyheter, under gårdagens event presenterade dom GPT-4o som imponerar redan nu.

OpenAI har presenterat sin våruppdatering där den stora nyheten denna gången är GPT-4o, o:et i detta står för omni, vilket kort och gott betyder att GPT-4o själv kommer att förstå hur man ska använda saker och ting eller kunna se och analysera det den ser.

När man hör hur GPT-4o faktiskt används så är det både extremt imponerande men även lite obehagligt, att det som pratar är faktiskt en AI och inget annat, men Open AI har verkligen fått GPT-4o att låta så mänsklig som möjligt, detta måste höras och upplevas för att förstå.

Är man sugen och nyfiken på att använda desktop-appen så finns den tillgänglig redan idag för macOS, Windows är på gång men kommer att dröja. Man måste dock vara Plus-medlem för att kunna dra nytta av appen.

Nedan kan ni se några exempel på vad GPT-4o faktiskt kan göra för oss.

Tidigare artikelApex Legends fortsätter dra in enorma summor pengar
Nästa artikelKia visar upp uppdaterade EV6

LÄMNA KOMMENTAR

Lämna kommentar
Ange namn
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!