Nyhet: Motorola bjuder in till event!

Då kanske det änligen är dags att få bekräftat ett datum för en klocka som väldigt många sett fram emot, Motorola bjuder in för att visa oss en hel del tydligen.

Motorola har nu skickat ut inbjudningar där vi kan läsa ”Choose To Discover” och ”Choose to Have Fun” med fyra bilder som ska se ut som en telefon, en klocka, någon typ av headset samt en telefon med ett G på skärmen.

Men det som är mest intressant för dom flesta är ju utan tvekan om vi får ett datum för deras klocka Moto 360.

Eventet kommer hålla till i Chicago den 4:e september.

motogif.0

Ivan Spoljaric
Ivan Spoljaric
Ivan Spoljaric är tech-entusiasten som grundade Teknikhype.se i början av 2013. Med över 20 års erfarenhet av produkt-testning brinner han för att ge ärliga recensioner och knivskarpa nyhetsanalyser inom gaming, AI och bilbranschen. När han inte skriver hittar du honom ofta framför kameran på Teknikhypes växande TikTok-kanal.

Fler nyheter