Blair Witch blir spel och människans bäste vän följer med

Gänget bakom Layers of Fear har presterat sitt nästa spel, Blair Witch som tar oss ut i skogen med all fokus på skräck.

Bloober Team som är mest kända för Layers of Fear ligger inte på latsidan precis utan fortsätter komma med nya spel och fortsätter fokusera mer på skräck.

Blair Witch heter nästa spelet där vi denna gången inte helt oväntat kanske kommer vara i en skog för att få svar på flera frågor och tillsammans med oss är vår hund Bullet som förmodligen kommer ha flera viktiga roller.

Blair Witch kommer att släppas till PC och Xbox One redan den 30:e augusti.

Ivan Spoljaric
Ivan Spoljaric
Ivan Spoljaric är tech-entusiasten som grundade Teknikhype.se i början av 2013. Med över 20 års erfarenhet av produkt-testning brinner han för att ge ärliga recensioner och knivskarpa nyhetsanalyser inom gaming, AI och bilbranschen. När han inte skriver hittar du honom ofta framför kameran på Teknikhypes växande TikTok-kanal.

Fler nyheter