Rykte: Google jobbar på tre Pixel-enheter

[av_image src=’https://www.teknikhype.se/wp-content/uploads/2017/03/google-pixel-img01.jpg’ attachment=’25324′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’][/av_image]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Google har betydligt mer att ge oss när det kommer till Pixel och det senaste är tre enheter men frågan är om det är tre telefoner?

Det har mer eller mindre bekräftats av Google själv att dem jobbar på ny Pixel men nu har det kommit ny information att det handlar om tre enheter som går under kodnamnen Muskie, Taimen och Walleye.

Exakt vad det är vi har att vänta oss vet vi inte förutom att Taimen väntas ha en relativt stor display och att en av dem andra ska bli en mer ”budgetvariant”.

Svaret om det handlar om tre enheter från Google får vi reda på först till hösten som det ser ut nu så och som vanligt kan mycket hända tills dess.
[/av_textblock]

[av_social_share title=’Share this entry’ style=” buttons=” share_facebook=” share_twitter=” share_pinterest=” share_gplus=” share_reddit=” share_linkedin=” share_tumblr=” share_vk=” share_mail=”][/av_social_share]

[av_comments_list]

Ivan Spoljaric
Ivan Spoljaric
Ivan Spoljaric är tech-entusiasten som grundade Teknikhype.se i början av 2013. Med över 20 års erfarenhet av produkt-testning brinner han för att ge ärliga recensioner och knivskarpa nyhetsanalyser inom gaming, AI och bilbranschen. När han inte skriver hittar du honom ofta framför kameran på Teknikhypes växande TikTok-kanal.

Fler nyheter