Philips Hue och Razer i samarbete

[av_video src=’https://youtu.be/GzgwqVHuZ44′ format=’16-9′ width=’16’ height=’9′]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Philips Hue och Razer i samarbete

[/av_textblock]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Philips Hue och Razer har nu bekräftat att dom har ett litet samarbete och ni kanske kan gissa med vad.

Redan hösten 2017 bekräftade Philips Hue att man kommer kunna använda Hue-lamporna till att integreras mer med film, musik och spel.

Just det sistnämnda är något som är i fokus nu när Razer är inblandade och genom detta samarbetet kommer man alltså nu kunna synka sina Hue-lampor med Razers Chroma-produkter som gör att färgerna på lamporna i rummet kommer vara i samma färg som Razer produkterna som har stöd för Chroma.

Och för att komma igång med detta gör man enkelt via Synapse 3 som nu har fått sig en uppdatering samt guidar oss hur hela processen går till.

För att läsa mer om detta stöd gör man det lättast på Hue officiella hemsida.
[/av_textblock]

[av_hr class=’default’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′]

[av_social_share title=’Dela med er’ style=” buttons=” share_facebook=” share_twitter=” share_pinterest=” share_gplus=” share_reddit=” share_linkedin=” share_tumblr=” share_vk=” share_mail=”][/av_social_share]

[av_comments_list]

Ivan Spoljaric
Ivan Spoljaric
Ivan Spoljaric är tech-entusiasten som grundade Teknikhype.se i början av 2013. Med över 20 års erfarenhet av produkt-testning brinner han för att ge ärliga recensioner och knivskarpa nyhetsanalyser inom gaming, AI och bilbranschen. När han inte skriver hittar du honom ofta framför kameran på Teknikhypes växande TikTok-kanal.

Fler nyheter